REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Záchrana na poslední chvíli: Hasiči našli pohřešovanou ženu po hodinách pátrání

V noci na čtvrtek vyhlásila Policie ČR pátrání po pohřešované ženě v okolí Lanškrouna. Po hodinách intenzivního hledání, zahrnujícího nasazení dronu s termovizí a čtyřkolky, byla žena nalezena na opačné straně, než se původně předpokládalo. Naštěstí byla v pořádku.

09.10.2025 | Sázava/ Pardubický kraj
REKLAMA
REKLAMA
Pátrání po ztracené ženě u Lanškrouna: Hasiči nasadili dron a čtyřkolku

V noci na čtvrtek vyhlásila Policie ČR pátrání po ztracené ženě v okolí Lanškrouna, konkrétně u obce Sázava. Žena se měla sejít se svým vnukem na dohodnutém místě, ale neobjevila se. Po hodinách marného čekání ji vnuk nahlásil jako pohřešovanou.

Na místo okamžitě vyrazily policejní a hasičské jednotky. Do pátrání se zapojilo devět jednotek hasičů z okolí, včetně dobrovolných hasičů ze stanic Žichlínek, Lanškroun, Dolní Čermná a Tatenice, a jejich profesionálních kolegů z Pardubic, Lanškrouna a ze stanice v Králíkách.

Kvůli mlhavému počasí byl vrtulník Policie ČR stažen z akce. Hasiči proto využili dron s termovizí HZS Pardubického kraje a čtyřkolku ze stanice v Králíkách, aby mohli efektivně prohledat členitý terén. Spolu s policisty byli rozděleni do rojnic a sektorů, aby pokryli co největší území.

Po hodinách intenzivního hledání byla žena nalezena na úplně opačné straně, než bylo původně udáváno. Naštěstí byla v pořádku. Velitel zásahu, pprap. Karel Skalický ze stanice Lanškroun, uvedl: „Hasiči spolu s policisty byli rozděleni do rojnic a sektorů, aby pokryli co největší území. Žena byla nakonec nalezena na úplně opačné straně, než bylo původně udáváno. Naštěstí byla v pořádku.“

Toto pátrání bylo již druhé úspěšné v tomto týdnu. V předchozích dnech hasiči spolu s policisty pátrali také v Nasavrkách po ztraceném muži. Ten byl nalezen v pořádku na autobusové zastávce – promrzlý, bez jedné boty, ale nezraněný.

Tyto události ukazují, jak důležitá je součinnost všech složek integrovaného záchranného systému a nasazení moderní techniky, jako jsou drony s termovizí.
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: HZS Pardubického kraje
Autor fotografií: HZS Pardubického kraje - poskytnuto HZS ČR
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
24.05.2026 Kůň zemřel krutou smrtí. Policisté vyšetřují brutální týrání zvířete Otřesný případ řeší policisté na Slovensku. Ve Velkém Záluží byl nalezen mrtvý kůň se závažnými poraněními, která nasvědčují násilnému jednání. Zobrazit článek
Z regionu
24.05.2026 Matka mluvila o únosu dcery. Policisté po prověření zjistili jiný průběh události Příspěvek o údajném pokusu o únos mladé ženy se během krátké doby rozšířil po sociálních sítích. Policisté však po prověření všech okolností dospěli k jinému závěru. Zobrazit článek
Z regionu
24.05.2026 Sucho zvyšuje riziko požárů. Meteorologové vydali varování pro Prahu i další regiony V části České republiky začalo od nedělního dopoledne platit varování před zvýšeným nebezpečím vzniku a šíření požárů. Důvodem je pokračující sucho a vysoké teploty. Zobrazit článek
Z regionu
24.05.2026 Sobotu poznamenala série nehod. Hasiči zasahovali téměř u desítky událostí Slunečné počasí a hustší provoz přinesly ve Zlínském kraji náročný den pro hasiče. Během soboty vyjížděli téměř k desítce dopravních nehod, některé si vyžádaly zranění i nasazení vrtulníku letecké záchranné služby. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru