Zapomenutá hořící svíčka na adventním věnci i závada na notebooku, takové jsou příčiny největších lednových požárů v Pardubickém kraji.

HZS Pardubického kraje//Žhavé aktuality/Z regionů

07.02.2018

Hasiči Pardubického kraje vyjížděli během prvního měsíce roku 2018 celkem k 557 událostem: Pardubice 121,
Chrudim 162,
Svitavy 104,
Ústí nad Orlicí 177.

Nejvíce hasiči opět zasahovali u technických událostí 296:
Pardubice 48,
Chrudim 102,
Svitavy 47,
Ústí nad Orlicí 99.

Mezi tyto události se řadí vyproštění osob z výtahu, nouzové otevření bytu, měření koncentrací, odstraňování popadaných stromů, ale také úniky nebezpečných látek i technologické pomoci.

Během uplynulých 31 lednových dní hasiči zasahovali u 135 dopravních nehod v kraji :
Pardubice 38,
Chrudim 28,
Svitavy 24,
Ústí nad Orlicí 45.

V průběhu ledna likvidovali hasiči 60 požárů :
Pardubice 15,
Chrudim 16,
Svitavy 11,
Ústí nad Orlicí 18.

Mezi největší události v lednu 2018 se zařadí tyto události:

Dne 25. ledna zasahovali hasiči ve Džbánově na Orlickoústecku u požáru autodílny. Škoda se vyšplhala na 500 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je i nadále předmětem dalšího vyšetřování.

Dne 6. ledna, na Tři krále, zasahovali hasiči v obci Brloh na Pardubicku, kde došlo k požáru v obývacím pokoji rodinného domu. Příčinou vzniku požáru byla nedbalost – porušení předpisů na úseku požární ochrany, tedy ponechání hořící svíčky na adventním věnci bez dozoru. Škoda byla vyčíslena na 400 tisíc korun a uchránit se podařilo majetek ve výši 2,3 milionů korun.

Dne 18. ledna došlo k požáru bytu v bytovém domě v centru Pardubic. Škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 200 tisíc korun. Příčinou byla nepředpokládaná technická závada na elektroinstalaci notebooku.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje