Zásah opět na stejném místě

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

25.03.2021 | Chrudim/ Pardubický kraj
Zásah opět na stejném místě

Po téměř třech měsících opět zásah na stejném místě. Hned několik jednotek hasičů likvidovalo dnes v pozdní odpoledne požár v bývalé Transportě v Chrudimi. Jednalo se o požár pásového dopravníku ve slévárně. Hasičům zkomplikoval práci usazený prach, který se vznítil.

Složitý zásah si hasiči zopakovali přesně po 83 dnech. Ke stejnému požáru totiž vyjížděli hasiči v poslední den roku 2020. Hasiči tehdy museli najít ohnisko požáru, což bylo velmi složité a náročné, protože se nacházelo ve velmi nepřístupném místě, a navíc v podzemní šachtě ve vzdálenosti zhruba 40 až 50 m. Hasičům ztěžovalo práci silné zakouření prostoru. Hasiči se postupně dostali šachtou až k samotnému ohnisku požáru. Vytvořili otvor pro natažení proudu z povrchu. Probouraným roštem hasiči zvolili cestu a ohnisko dohasili. Příčinou tehdy bylo pravděpodobně řezání kovové konstrukce plamenem.

Dnes vyšetřovatel stanovil předběžně jako příčinu vzniku požáru řezání pásového dopravníku plamenem. Došlo zde ke vznícení gumy z pásového dopravníku a následně se požár rozšířil pomocí usazeného prachu.

Vyšetřovatel hasičů na místě udělil osobě, která provádí likvidaci objektu, pokutu.

Foto: JSDH Chrudim

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí