Zásahy hasičů Pardubického kraje v průběhu vánočních svátků

26.12.2018
 Zásahy hasičů Pardubického kraje v průběhu vánočních svátků
dc8c575fab09338f868d5b092.jpg

Z pohledu hasičů byly vánoční svátky v Pardubickém kraji průměrné, každý den hasiči vyjeli k cca 16 událostem, což odpovídá dennímu průměru.

hasic-aut.jpgBěhem svátků, tedy od 24. 12. 2017 0.00 hodin do 26. 12. 2017 do 17 hodin, hasiči zasahovali celkem u 49 událostí v celém kraji :
16 zásahů na dopravní nehody,
7 výjezdů k požárům,
24 zásahů na technické pomoci,
1 x použití přístroje AED
1x únik nebezpečných látek).

hasic-pozar.pngJeden z požárů hasiči likvidovali na první svátek vánoční v 6.59 hodin v Pardubicích. Jednalo se o požár popelnice a uskladněného dřeva do krbu.

8.jpg

Škoda byla předběžně vyčíslena na 3 tisíce korun. Příčinu vzniku požáru zjišťuje vyšetřovatel. Zhruba na 200 tisíc korun se vyšplhala škoda, kterou způsobil požár trafostanice v Srchu na Pardubicku. Požár na první svátek vánoční hasiči zlikvidovali během 30 minut.

hasic-pozar.pngRušno ale měli hasiči i před Vánocemi. Dne 22. prosince hasiči zasahovali v souvislosti s poryvem větru celkem u 17 zásahů – z toho 1x utržená střecha na rodinném domku ve Spojile, 1x utržený plechový přístřešek v Přelovicích, 1 utržené elektrické vedení ve Srubech a 1x vytržený železný sloup pro antény v Horce a dále se jednalo o polámané stromy.

2.jpg

hasic-pozar.pngDen před Štědrým dnem hasiči ještě zasahovali u tří událostí v souvislosti s poryvem větru – 2 x spadlý strom a jedna uvolněná střecha v Holicích.

hasic-pozar.pngDen před Štědrým dnem hasiči také zasahovali u tragické dopravní nehody na silnici z Radiměře na Hradec nad Svitavou, kdy řidička narazila autem do stromu. Hasiči museli k jejímu vyproštění použít hydraulické vyprošťovací zařízení, ale i přes okamžitou pomoc na místě žena zemřela.
 7-(1).jpg
por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje