Zásahy na Boží hod vánoční

HZS Pardubický kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

26.12.2021 |  Pardubický kraj
Zásahy na Boží hod vánoční

Boží hod vánoční byl z pohledu hasičů běžným dnem. Hasiči vyjížděli k 15 událostem v kraji (což je v našem kraji denní průměr), z toho ve dvou případech jsme pomáhali u událostí hasičům ze sousedního Královéhradeckého kraje. Dále se jednalo o nehody, technické pomoci, požáry (například sazí v komíně) i transport pacienta.

Nejzajímavější bude pravděpodobně událost, která byla oznámena na operační a informační středisko hasičů v odpoledních hodinách. Jednalo se o zvednutí ležícího koně na pastvině v Poříčí u Litomyšle. K postavení koně hasiči použili popruhy i plachty. Koni zpět na nohy pomohlo celkem šest mužů a využit byl i traktor. Po zvednutí dostal kůň nažrat a hasiči s ním ještě chvíli chodili, aby se mu prokrvili končetiny.

Těsně před 21. hodinou vyjížděly dvě jednotky hasičů k požáru osobního vozidla do Chrudimi. Při příjezdu jednotek na místo byl již celý vůz v plamenech. Nasazeny byly dva proudy vody k likvidaci plamenů. Ty měly hasiči pod kontrolou za zhruba 12 minut od nahlášené události na operační a informační středisko hasičů. Na místě byla jedna osoba zraněna a ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Případ je i nadále vyšetřován. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Zdroj: HZS Pardubického kraje