Žena na Svitavsku v ranních hodinách spadla do jímky. K jejímu vyproštění hasiči použili hydraulické nůžky

HZS Pardubický kraj//Žhavé aktuaity/Z regionů

18.07.2017

HZS Pardubického kraje, územní odbor Svitavy

Jednotka hasičů z Poličky zasahovala v úterý 18. července v ranních hodinách v Lubné. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že žena spadla do jímky o velikosti přibližně 1 x 1 metr a hluboké zhruba 1,5 metru. Žena měla nohy zamotané do kovového žebříku a seděla na zemi. Na místě již byla posádka zdravotnické záchranné služby. Hasiči pomocí hydraulických nůžek rozstřihli žebřík a ženu hned naložili na páteřní desku a po vytažení ji hned předali do péče zdravotníkům. U události také zasahovala místní dobrovolná jednotka. Poklop jímky byl následně vyčištěn a zpět bezpečně usazen na místo.
ViewImage-aspx.jpg

Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje