Deset dopravních nehod se zraněním

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

06.08.2019 | Plzeňský kraj
Deset dopravních nehod se zraněním

Ve dvou případech museli hasiči osoby z vozidel vyprošťovat.

Pro představu přinášíme několik příkladů:

1. V Klatovech Čechově ulici řešili hasiči dopoledne po půl 10 DN motocyklu a OA. Řidič motocyklu byl předán ZZS. Hasiči zajistili místo události a po zdokumentování PČR provedli úklid komunikace.

2. K dopravní nehodě jednoho osobního automobilu došlo na 136km D5 ve směru na Prahu. Vozidlo se nacházelo mimo komunikaci. Hasiči vyprostili jednu zraněnou osobu. Druhou zraněnou osobu nebylo třeba vyprošťovat. Dálnice byla v místě nehody po dobu zásahu neprůjezdná. Hasiči zajistili plochu pro přistání vrtulníku LZS, který transportoval jednu ze zraněných osob. Druhá byla převezena do nemocničního zařízení pozemní cestou.

3. Půl čtvrtá odpoledne nedaleko Smolovského rybníku. Dopravní nehoda dvou osobních vozů se zraněním. Jednu nezletilou osobu transportovala s lehkým zraněním ZZS. Hasiči jí před transportem věnovali plyšového dráčka. V průběhu řešení DN si řidič jednoho z vozidel stěžoval na bolest hlavy a spolujezdkyně z druhého vozidla na bolest břicha. Na místo byla tedy povolána další posádka ZZS, která oba odvezla do nemocničního zařízení. Hasiči dále zlikvidovali únik provozních kapalin a provedli úklid vozovky.

U Dolní Lhoty na Klatovsku došlo po sedmé večer k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Celkem byly zraněny 4 osoby. Jednu ze zraněných osob hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. U jedné ze zraněných osob lékař konstatoval exitus. Hasiči spolupracovali se ZZS při ošetření osob, zajistili místo události, řídili dopravu a následně provedli úklid komunikace.

kpt. Mgr. Petr Poncar
HZS Plzeňského kraje