HZS Plzeňského kraje navštívili velitelé dobrovolných jednotek ze SRN

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktulaity/Z regionů

HZS Plzeňského kraje navštívili velitelé dobrovolných jednotek ze SRN

hzs-cr.jpg  nemecko.jpg

V úterý 26.3.2019 zavítali na návštěvu k HZS Plzeňského kraje velitelé dobrovolných jednotek zemského okresu Cham.

ViewImage-(17).jpg

Na krajském ředitelství se jich ujal plk. Ing. Jiří Bártek, náměstek krajského ředitele pro IZS a operační řízení, který je v kostce seznámil s fungováním HZS Plzeňského kraje, se schématem služeb ve 24 hodinovém a 12ti hodinovém režimu. Dále velitele seznámil s vybavením jednotek v Plzeňském kraji a charakteristikou výjezdů za posledních několik let.

ViewImage-(18).jpg

Vzhledem k faktu, že se jednalo o velitele jednotek, s nimiž přichází hasiči v Plzeňském kraji do kontaktu v rámci příhraniční spolupráce, bylo nejdůležitějším bodem programu seznámení se systémem řízení zásahu a označení velících kádrů u zásahu. Ujasnění si  toho, jakým způsobem je označován velitel zásahu na naší straně hranice a na straně SRN, popřípadě označení velících důstojníků, značně zefektivní spolupráci jednotek při společných zásazích,  usnadní přenos důležitých informací v průběhu zásahu a zlepší koordinaci sil a prostředků.

ViewImage-(19).jpg

Závěr návštěvy německých kolegů patřil představení činnosti operačního a informačního střediska, ukázce vybavení velitelsko - spojového vozidla a exkurzi na hasičské stanici Plzeň -Košutka.

ViewImage-(20).jpg

Mgr.  Petr  Poncar – HZS Plzeňského kraje