Hasiči a hasičky z Plzeňského kraje hlásí velký úspěch

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

29.08.2022 | Pardubice/ Pardubický kraj
Hasiči a hasičky z Plzeňského kraje hlásí velký úspěch

Ve dnech 26. - 28.8. 2022 se v Pardubicích konalo MISTROVSTVÍ ČR V POŽÁRNÍM SPORTU 2022

Po dvou letech se vrátilo společné mistrovství družstev dobrovolných a profesionálních hasičů, které se konalo poslední srpnový týden od 26. do 28. srpna 2022 na městském stadionu Hvězda v Pardubicích a na hasičském stadionu v Hradci Králové. Profesionální hasiči soutěžili i v kategorii jednotlivců, a to ve výstupu na cvičnou věž a v běhu na 100 m s překážkami. Součet časů z těchto disciplín určil nejlepší závodníky ve dvojboji. Stejně jako dobrovolní hasiči i  profesionální hasiči soutěžili v kategorii družstev ve třech disciplínách: v běhu na 100 m s překážkami, ve štafetě 4×100 m s překážkami a v požárním útoku. Součet nejlepších výsledků jednotlivých družstev poté určil pořadí na prvních třech místech.

Dobrovolné hasiče zastupovalo celkem 17 družstev mužů a 17 družstev žen. Kromě zástupců z řad Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska o nejlepší výsledky usilovali i zástupci z České hasičské jednoty a Moravské hasičské jednoty. Z řad hasičského záchranného sboru se na start postavilo 14 družstev, která zastupovala jednotlivé kraje a jedno soutěžní družstvo HZS podniku, které nominovala Asociace velitelů HZS podniků, z. s.

(oficiální text soutěže)

V soutěžích družstev obsadili příslušníci HZS Plzeňského kraje krásné druhé místo 🥈 a děvčata z SDH Bystřice nad Úhlavou dokonce svoji kategorii vyhrála 🥇

GRATULUJEME!

VÍCE INFORMACÍ VČETNĚ VÝSLEDKOVÝCH A STARTOVNÍCH LISTIN NALEZNETE ZDE