Hasiči v Plzeňském kraji měli napilno

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktulaity/Z regionů

Hasiči v Plzeňském kraji měli napilno

a16.png
V průběhu neděle, 23.9. 2018  až do 8 hod. dnešního rána, 24.9. 2018 vyjeli hasiči v Plzeňském kraji k celkem 296 událostem spojeným se silným větrem.

5.jpg

Nejvíce událostí se samozřejmě týkalo spadaných stromů, dále to byly spadané dráty el. vedení, poškozené střechy, vyvrácené billboardy, v Radobyčicích vítr odnesl cca 200kg vážící zahradní domek, který skončil mimo zahradu na komunikaci, kde blokoval provoz. Ve třech případech došlo k pádu stromu na vozidlo. V Roupově se sesunula stodola.

4.jpg

Největší nápor událostí jsme zaznamenali mezi 19 až 22 hodinou.  Nejvíce zasažené oblasti byly Tachovsko, Domažlicko a Klatovsko, ale ani v dalších bývalých okresech se hasiči nezastavili v průběhu celé noci a dnešního rána. Ke zraněním naštěstí nedošlo.

Mgr.  Petr  Poncar – HZS Plzeňského kraje
Foto: HZS Plzeňského kraje