Hasiči v Plzeňském kraji řešili pět požárů

pozar.jpg
Včera 13.listopadu 2018 hasiči v Plzeňském kraji zasahovali u pěti požárů

pozar-dum1.jpg
Nejprve došlo po druhé hodině ráno k požáru kůlny v Tatiné, škoda dosáhla 15tis. Kč.

pozar-dum1.jpg
Zanedlouho poté byl požár nahlášen v Plzni na Klatovské třídě.  V prvním patře ubytovacího zařízení došlo k požáru v jednom z pokojů. Požár se poté rozšířil i na další pokoj. 8 lidí se evakuovalo ještě před příjezdem hasičů, jednu osobu hasiči zachránili z římsy pomocí nastavovacích žebříků. Hasiči odvezli 8 lidí do náhradního ubytování.

a-(1).jpg

Provoz v místě události byl omezen. Jednotky po uhašení požáru rozebrali konstrukci stropu mezi 1. a 2. patrem a vyhledávali skrytá ohniska.

b.jpg

Celý objekt po likvidaci požáru odvětrali. Škoda byla vyčíslena na 5mil. Kč. Uchráněné hodnoty na 20mil. Kč. Příčina je v šetření.

pozar-dum1.jpgOdpoledne pak vyjeli hasiči k požáru do Nemanic na Domažlicku, kde došlo k požáru v bytovém domě. Jednalo se o požár elektrocentrály, ze které se požár rozšířil na botník. Jedna popálená osoba byla předána ZZS.
c.jpg

Požár byl uhašen před příjezdem hasičů. Ti poté vynesli zasažený botník. Elektrocentrála již byla vynesena před naším příjezdem. Dále hasiči provedli odvětrání objektu.

d.jpg

Na místo byla vyslána i jednotka hasičů z Waldmünchenu, kterou po příjezdu velitel zásahu odeslal zpět na základnu. Škoda byla vyčíslena na 3tis. Kč. Příčina je v šetření.

pozatr.jpgHasiči se nezastavili ani večer, kdy kolem 20. hodiny vyjeli k požáru pojistkové skříně v trafostanici v Nezbavěticích.

f.jpg

Požár byl uhašen hasicími přístroji. Poté bylo místo události předáno energetické firmě. Škoda byla vyčíslena na 60tis. Kč. Jako příčina byla určena technická závada.

e.jpg

pozar-dum1.jpgPoslední požár včerejška vypukl před devátou hodinou večerní  v bytovém domě v Kollárově ulici v Plzni. Požár původně vznikl na chodbě a odtud se rozšířil do jednoho z bytů. Hasiči evakuovali 3 osoby a psa.

g.jpg

h.jpg

Jednu osobu transportovala ZZS k ošetření. Hasiči po uhašení požáru objekt odvětrali. Škoda 500tis. Příčina je v šetření.

Mgr.  Petr  Poncar – HZS Plzeňského kraje
- Foto: HZS Plzeňského kraje