Medaile za věrnost II. a III. stupně letos převezme 32 příslušníků Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

24.04.2017
V pondělí 9. května 2016 od 10:00 hodin proběhne v Modrém salónku na zámku Kozel slavnostní předání služebních medailí Hasičského záchranného sboru ČR „Za věrnost II.“ a „Za věrnost III. stupně“. Ocenění si převezme 24 příslušníků Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. Osm příslušníků ÚO Domažlice již dostalo medaile v rámci oslav 30 let profesionálních hasičů v Domažlicích. Služební medaile Hasičského záchranného sboru ČR se udělují každoročně.
Medaile „Za věrnost II. stupně“ se uděluje za účelem ocenění příkladného plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20 let. Ocenění II. stupně převezmou:
ppor. Jaroslav Dvořák – ÚO Tachov,
pprap. Pavel Fotr – ÚO Rokycany,
pprap. Václav Janovský – ÚO Plzeň,
nstržm. Miloš John – ÚO Rokycany,
prap. Ladislav Kondr – ÚO Plzeň,
mjr. Mgr. Ludmila Kraftová – KŘ HZS PK,
nprap. Stanislav Novotný – ÚO Plzeň,
nprap. Jaroslav Uldrych – ÚO Klatovy.
Medaile „Za věrnost III. stupně“ se uděluje za účelem ocenění příkladného plnění služebních povinností ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 10 let. Ocenění III. stupně převezmou:
pprap. Roman Bech – ÚO Plzeň,
nstržm. Radek Benc – ÚO Domažlice,
por. Bc. Petr Burian – KŘ HZS PK,
nstržm. Václav Eisman – ÚO Plzeň,
nstržm. Petr Huda – ÚO Klatovy,
nprap. David Kalina – ÚO Plzeň,
nprap. Bc. Michal Kmeč – ÚO Plzeň,
plk. Ing. Přemysl Kosina – ÚO Tachov,
pprap. Miloš Kratochvíl – ÚO Tachov,
mjr. Bc. Josef Kůstka – ÚO Domažlice,
kpt. Bc. Ivan Lederer – ÚO Klatovy,
nprap. Ondřej Nosek – ÚO Plzeň,
nprap. Miroslav Pavlíček – ÚO Tachov,
pprap. Michal Poláček – ÚO Plzeň,
npor. Ing. Robin Ročák – KŘ – KOPIS,
nprap. Rostislav Trefanec – ÚO Klatovy.

Pavla Jakoubková
HZS Plzeňský kraj