PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S MĚSTSKOU POLICIÍ Plzeň, HZS PK A MO PLZEŇ 3

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

18.08.2022 | Plzeň/ Plzeňský kraj
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR S MĚSTSKOU POLICIÍ Plzeň, HZS PK A MO PLZEŇ 3

Týden plný zábavy a her od 15. 08. do 19. 08. 2022 zajišťují strážníci a hasiči dětem v příměstském táboře, který se odehrává ve Škodalandu u Borské přehrady.

Program tábora je velice pestrý. Slavnostní zahájení proběhlo hned v pondělí, kdy děti přišel pozdravit pan starosta MO Plzeň 3, Mgr. David Procházka. Za HZS PK děti navštívil ředitel HZS PK, brigádní generál ing. František Pavlas a náměstek krajského ředitele plk. Ing. Martin Toman. Za Městskou policii Plzeň přišli pozdravit velitel MP Plzeň Ing., Bc. Petr Vlk, zástupce velitele MP Plzeň Tomáš Petřík a velitel OAPK Bc. Pavel Beránek. Na závěr slavnostního zahájení dostaly děti od pana starosty malou pozornost v podobě nanuků. Kromě toho byly všechny děti vybaveny reflexními čepicemi, které dostaly rovněž jako pozornost od MO Plzeň 3. Ostatní složky děti obdarují drobnými dárky v závěru tábora. Hned po zahájení se děti svezly v hasičském autobusu a jelo se do Area Bory, kde si mohly zaskákat na trampolínách, ale zároveň i splnit některá soutěžní stanoviště celotáborové hry – Olympiády. Například střelbu z luku, ze vzduchovky nebo hod na koš.

Druhý den tábora děti navštívily požární stanici Plzeň – Košutka, kde si prohlédly vozidla, prošly výcvikovým polygonem a vyzkoušely horolezeckou stěnu. Rovněž měly možnost vidět reálně, jak rychle jsou hasiči připraveni k výjezdu a odjíždějí k dopravní nehodě. Byl totiž vyhlášen poplach. Poté si děti vyzkoušely držet vší silou proudnici a stříkat na cíl. Vzhledem k horkému počasí nakonec postříkaly i sebe.

Ve středu všichni společně podnikli celodenní výlet na farmu v Soběhrdech, kde si děti prohlédly zvířata a užily si místní atrakce. Navštívily lanový park, vnitřní kryté hřiště, odpočinkové sítě či přírodní stezku. Ve čtvrtek děti ještě navštíví Hracholusky, kde se svezou na parníku a uvidí ukázku Vodní záchranné služby. Poté se svezou zpět hasičským autobusem a užijí si koupání v jezírku ve Škodalandu. Závěrečný den proběhne celý v areálu Škodalandu, jelikož je čeká Olympiáda a rovněž proběhne výstava ručně malovaných kamenů, které si děti v průběhu tábora samy vytvořily.

Na úplný závěr bude vyhlášen vítěz celotáborové hry a zakončení tábora bude spojeno s posezením rodičů v místní restauraci. Za možnost realizace tábora patří velké poděkování vedení MP Plzeň, HZS PK a MO Plzeň 3.

Bc.Andrea Vlčková, DiS.
Metodik prevence kriminality