Požár chalupy v Nechanicích

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

12.06.2017
Požár chalupy v Nechanicích
V neděli 11. června 2017 ve čtyři hodiny ráno vyhlásilo operační středisko poplach hasičům na stanici v Nepomuku a společně s jednotkami SDH Blovice, Nové Mitrovice a Spálené Poříčí je vyslalo do obce Nechanice k požáru rekreační chalupy. Následně jako posila vyjeli k požáru hasiči z PS Plzeň Slovany s výškovou technikou a vzápětí ještě dobrovolní hasiči z Čížkova a Ždírce.
Požár vznikl v důsledku nedbalosti v dřevěném přístavku a rozšířil se do půdní vestavby zděného objektu.
Hasiči prováděli zásah z venku i uvnitř budovy. Postupně rozebírali konstrukci střechy a dohašovali skrytá ohniska. Požár se jim podařilo zlikvidovat zhruba za hodinu od příjezdu první jednotky na místo události. Místní jednotka zůstala do poledne na dohlídku.
r.jpg
Jedna osoba se lehce nadýchala zplodin hoření. Odmítla odvézt do nemocnice a na svou žádost zůstala doma.
Škody vyšetřovatel předběžně vyčíslil na 300 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 1,5 milionu.
rrf.jpg
Mgr.  Pavla  Jakoubková, tisková mluvčí – HZS Plzeňského kraje