Požár historického domu

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

15.08.2023 | Plzeň/ Plzeňský kraj
Požár historického domu

Od půl jedenácté dopoledne 14. srpna 2023 bojovaly čtyři jednotky hasičů s požárem půdy a podkroví historického domu v Lochotínské ulici v Plzni. Ještě před příjezdem hasičů vyvedla policie z domu dvě osoby.

Oheň zasáhl střechu a půdu v plném rozsahu. Zaměřili jsme se nejen na hašení požáru, ale také na ochranu budov v těsném sousedství. Hasiči z objektu vynesli jednu propan butanovou lahev. K hašení jsme nasadili několik proudů a to jak vnitřkem budovy, tak i zvenčí z výškové techniky.

Při zásahu byli zraněni dva hasiči. Jeden velmi lehce, který byl po prohlédnutí ZZS ponechán na místě a druhý byl transportován do nemocničního zařízení při vědomí s poraněním ramene a podeřením na popáleniny. Svoji práci odvedly i Drony SIT, keté nám pomáhaly mapovat situaci z výšky.

Vzhledem k narušení budovy bylo rozhodnuto o stržení štítu směrem do Lochotínské ulice a proto si velitel na místo povolal techniku z Záchranný útvar HZS ČR. Škoda je velmi předběžně 5 mil. Kč.

Příčina požáru je v šetření.

Zdroj: HZS Plzeňského kraje

Foto: ilustrační