Požár kontejneru s chemikáliemi

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

12.05.2017
Požár kontejneru s chemikáliemi

V  pátek 12. května 2017 krátce po šesté hodině ráno vyhlásilo operační středisko poplach hasičům v Plzni na stanicích Košutka, Slovany i Střed a společně s jednotkou SDH Doubravka je vyslalo do Zábělské ulice k železničnímu tunelu plánované trati k nahlášenému požáru plechového kontejneru.
ViewImage-aspx.jpg

Uvnitř kontejneru stavební společnost uchovávala mimo jiné chemické látky.

Hasiči v první fázi zásahu ochlazovali plášť kontejneru a následně v něm pomocí speciálního hasicího zařízení Cobra vytvořili malý otvor a jím oheň uhasili, aniž by sami museli vstoupit dovnitř a vystavit se tak možnému nebezpečí.
kkkk.jpg

Po likvidaci požáru kontejner otevřeli a překontrolovali nádoby s chemikáliemi. Žádná nebyla při požáru poškozena.

K požáru pravděpodobně došlo od zářivky v důsledku technické závady. Oheň napáchal škody kolem 50 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 80 tisíc.

Mgr.Pavla Jakoubková, tisková mluvčí – HZS Plzeňského kraje

Foto: HZS Plzeňského kraje