Požár ubytovny v Plzni na Karlově

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

Požár ubytovny v Plzni na Karlově

pozar-dum1.jpgOd osmi hodin ráno v úterý, 11. září 2018, zasahovalo 12 jednotek požární ochrany u požáru ubytovny v Plzni na Karlově. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu.

ViewImage-aspx.jpg

sanita.jpgZZS odvezla do nemocničních zařízení 10 osob. Dále v průběhu zásahu byli ošetřeni i dva zasahující hasiči. Jeden byl odvezen na internu Fakultní nemocnice Lochotín, druhý po ošetření na místě pokračoval v práci. Zasažená budova měla rozměry 100 x 13m a sídlilo zde kromě ubytovny i několik soukromých firem. Požár zcela zničil celé první poschodí, kde se nacházela ubytovna.

pozar11.jpgDále požár zasáhl i několik automobilů, které byly jak uvnitř, tak vně budovy. Hasiči dostali oheň pod kontrolu cca po 2,5 hodinách. Hasební práce probíhaly i odpoledne, poté došlo k redukci sil a prostředků.

mesic3.pngPřes noc na místě zůstanou dvě jednotky. Hasiči kromě standardní požární techniky přistavili na místo i evakuační autobus, kterým odváželi klienty ubytovny do náhradnímu ubytování. Spolumajitel objektu předběžně vyčíslil škodu na 40mil. Kč. Příčina požáru je v šetření.

ViewImage-aspxa.jpg

vychod-rano.jpgVe středu ráno , 12.září 2018 se na místo dostavili vyšetřovatelé. Hasiči koordinovali činnost s PČR. Na požářišti bylo nalezeno torzo lidského těla. Na místo události byl povolán koroner.

Mgr.  Petr  Poncar – HZS Plzeňského kraje
Foto: HZS Plzeňského kraje