Rektor Univerzity Karlovy navštívil Plzeňský kraj

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktulaity/Z regionů

Rektor Univerzity Karlovy navštívil Plzeňský kraj

1200px-Charles-University-symbol-4.png

V rámci projektu "Česko! A jak dál?" zavítal 20.3. 2019 do Plzeňského kraje rektor Univerzity Karlovy prof. MUDr. Tomáš Zima DrSc.

2019021.jpg

Jednou ze součástí jeho návštěvy byla i exkurze na hasičské stanici Plzeň Košutka, kde ho přivítali ředitel HZS Plzeňského kraje brig.gen. Ing. František Pavlas, ředitel územního odboru Plzeň plk. Ing. Pavel Musil a velitel stanice Košutka mjr. Ing. Michal Pathy.

ViewImage-(4).jpg

Pan rektor byl seznámen s budovou stanice, se systémem služeb, navštívil výcvikový polygon a v rámci prohlídky mu byly předvedeny "chytré zásahové obleky", které ve spolupráci s fakultou elektrotechnickou Západočeské univerzity v Plzni a firmou Vochoc Trade s.r.o. pomáhali plzeňští hasiči vyvíjet. Dále byl pan rektor seznámen se systémem evidence ochranných prostředků a dýchací techniky pomocí NFC čipů umístěných na této technice. Oba tyto projekty jsou v rámci České republiky unikátní. Další jedinečný projekt na němž HZS Plzeňského kraje spolupracuje se ZČU a správou informačních technologií města Plzně je požární senzorika s využitím dronů. Tento projekt panu rektorovi představil Petr Kašpar z RICE Západočeské univerzity.

ViewImage-(6).jpg

Rektorovu návštěvu v Plzeňském kraji završil diskusní panel s tématem "BEZPEČNOST" v malém sále Měšťanské Besedy, jehož hosty byli premiér České republiky Andrej Babiš, ministr vnitra Jan Hamáček, rektor ZČU Doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček, z fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Mgr. Nikola Schmidt Ph.D. a ředitel  HZS Plzeňského kraje brig.gen. Ing. František Pavlas.

Mgr.  Petr  Poncar – HZS Plzeňského kraje - Foto: HZS Plzeňského kraje