Rozsáhlý lesní požár u Chotíkova

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktulaity/Z regionů

Rozsáhlý lesní požár u Chotíkova

pozarohen-les2.jpg
U požáru v Chotíkovském lese zasahovalo 22.4.2019 od odpoledních hodin 16 hasičských jednotek a vrtulník s bambivakem.

ViewImage-(2).jpg

Hasičům se podařilo zlikvidovat požár v korunách a zamezit i šíření pozemní části požáru. Do akce byl nasazen i dron Správy informačních technologií města Plzně, který pořizuje záběry termokamerou. Díky tomu pomáhá odhalovat skrytá ohniska a mapovat velikost plochy požáru.

ViewImage.jpg

Tato se pohybuje dle správce lesa kolem 6 hektarů. Škoda by se mohla vyšplhat až k 900 tis. Kč.. Na místě se pohybovalo větší množství přihlížejících, kteří nedbali svého bezpečí a zbytečně komplikovali hasičům příjezd na místo zásahu.

23.4. 2019 dopoledne došlo k vystřídání posádek a následné redukci počtu jednotek na šest.

Mgr.  Petr  Poncar – HZS Plzeňského kraje - Foto: HZS Plzeňského kraje