Série dopravních nehod

HZS Plzeňský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.08.2019
Série dopravních nehod

V úterý 20. 8. 2019 se měli hasiči v Plzeňském kraji co ohánět.

Tedy alespoň co se týká dopravních nehod. Jejich následky řešili celkem v osmi případech.

K první z nich došlo nad ránem kolem půl třetí.K této nehodě vyjeli hasiči z Nýřan a Stodu mezi Zbůch a Chotěšov. U lokality Starý Důl se nacházelo mimo komunikaci vozidlo s osobou zaklíněnou uvnitř. Hasiči osobu vyprostili přes zadní dveře. Tuto si poté převzala ZZS. K úniku PHM nedošlo.

Další nehoda, tentokrát osobního vozidla a motocyklu se stala po dvanácté hodině na silnici č. 26 u odbočky na Trhanov. Hasiči zajistili místo události. Zraněný řidič motocyklu byl předán ZZS.

Kolem půl páté odpoledne se střetla na Chodském nám. v Plzni dvě osobní vozidla. Jedno z nich bylo odmrštěno na chodník, kde srazilo chodkyni. Zraněnou si převzala ZZS. Hasiči zajistili místo události. Nárazem vozidla došlo i poškození sloupu veřejného osvětlení.

Nedlouho poté došlo k dopravní nehodě tří osobních vozidel mezi Kaznějovem a Oborou. Dvě z vozidel se nacházela mimo komunikaci. Tato nehoda si naštěstí vyžádala jen jedno lehké zranění.

Na silnici č.20 na úrovni obce Klášter dochází k dopravním nehodám velmi často, výjimkou nebyl ani včerejšek okolo šesté hodiny večer. Hasiči zde vyprostili mladou řidičku z osobního vozidla, které dostalo smyk a střetlo se s protijedoucím kamionem. Řidičku si převzala ZZS a letecky ji transportovala do nemocničního zařízení

Na Klatovsku v Běšinech došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů jen o pár desítek minut později. I zde byl jeden zraněný, kterého si převzala ZZS. Tato nehoda se obešla bez vyprošťování. Hasiči zajistili místo události a následně zlikvidovali drobný únik oleje

K poslední dopravní nehodě došlo před jedenáctou hodinou v noci nedaleko Kaznějova ve směru na Oboru. Jedno osobní vozidlo skončilo mimo komunikaci. Zraněného řidiče si převzala do péče ZZS.

kpt. Mgr. Petr Poncar
HZS Plzeňského kraje