V Sušici požár sklepů vyhnal obyvatele z bytů

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

V Sušici požár sklepů vyhnal obyvatele z bytů
V pátek 26. května 2017 krátce po čtvrt na jedenáct dopoledne vyhlásilo operační středisko poplach profesionálním i dobrovolných hasičům v Sušici a vyslalo je do Nádražní ulice k požáru sklepních kójí. Jako posila do Sušice přijely jednotky HZS Klatovy s protiplynovým kontejnerem, SDH Dlouhá Ves a SDH Volšovy.
Budova sloužila původně k administrativním účelům. V současnosti je stavebně upravena na byty. Prostory chodeb vyplnil černý toxický dým.
nn.jpg
Hasiči postupně vnikali do bytů a evakuovali obyvatele pomocí vyváděcích masek a výškové techniky. Celkem z budovy zachránili 6 dospělých a 1 dítě. Jednu zraněnou osobu ošetřila ZZS a s podezřením na intoxikaci ji odvezli do nemocnice, druhá osoba ošetření odmítla.
bbb.jpg
Na likvidaci požáru hasiči použili vysokotlaké proudy a na odvětrání přetlakovou ventilaci. Oheň napáchal škody za více než 400 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 1 milion.

Mgr.  Pavla  Jakoubková , tisková mluvčí – HZS Plzeňského kraje
HZS: Plzeňského kraje