V neděli zachraňovali hasiči na Otavě vodáka

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktulaity/Z regionů

V neděli zachraňovali hasiči na Otavě vodáka

zachrana-na-vode.JPG
V neděli 17.3. 2019 okolo půl desáté dopoledne vyjeli hasiči ze čtyř jednotek včetně vrtulníku LZS k záchraně vodáka, který se se svojí nafukovací lodí převrátil na jezu v Radešově.

ViewImage-(16).jpg

Jeho loď zůstala uvězněna ve vodním válci a jeho proud unášel až k Annínu, kde se ho podařilo z vody vytáhnout.

Na místě probíhala resuscitace, která pokračovala i ve vrtulníku LZS. Dokud nebyla potvrzena svědkem skutečnost, že v lodi cestoval sám, prohlíželi hasiči tok a jeho okolí, zda s ním ještě někdo nejel.

Hasiči včetně leteckého záchranáře se pokoušeli dostat loď z řeky, což se v důsledku přítomnosti drátů el. napětí nepodařilo pomocí vrtulníku a následně ani hasičům ze člunu, neboť proud byl příliš silný. Loď tedy byla ponechána na místě a místo události si převzala PČR.

Mgr.  Petr  Poncar – HZS Plzeňského kraje - Foto: HZS Plzeňského kraje