V plzeňské spalovně hořel biologický a infekční odpad

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

07.06.2017
V plzeňské spalovně hořel biologický a infekční odpad
V pondělí 5. června 2017 po 21. hodině obdrželo operační středisko informaci o požáru spalovny v Plzni Koterově v ulici Skladová. Zařízení slouží pro všechny krajské nemocnice jako spalovna biologického a vysoce infekčního materiálu.
Během zásahu se na místě vystřídaly jednotky HZS ze stanic Košutka, Slovany i Střed a dobrovolné jednotky SDH Koterov a Božkov.
Při požáru nedocházelo k plamennému hoření, pouze k jeho žhnutí.
fff.jpg
V úterý 6. června 2017 ráno se podařilo hasičům požár lokalizovat. Kolem druhé hodiny odpoledne se hasiči dostali k ohnisku požáru.  Zlikvidovat požár trvalo až do noci.
Hasiči asistovali při vyvážení biologického materiálu a dohašovali ho. Odpad se odvážel do spalovny, která je k tomu určená.
Požár nenapáchal na majetku žádné škody, ale pravděpodobně ty následné, způsobené odstávkou spalovny, budou vysoké. Uchráněné hodnoty se odhadují na 1 milion korun. Pravděpodobně došlo k samovznícení.
Mgr.  Pavla  Jakoubková, tisková mluvčí - HZS Plzeňského kraje
Foto: HZS Plzeňského kraje