Ve Šťáhlavicích shořel karavan, majitele odvezla ZZS do nemocnice

HZS Plzeňský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

12.04.2017
Ve Šťáhlavicích shořel karavan, majitele odvezla ZZS do nemocnice
V úterý 11. dubna 2017 necelou půlhodinu před půlnocí vyslalo operační středisko hasiče z PS Plzeň Slovany do Šťáhlavic k požáru karavanu před řadovým rodinným domem. Současně vyhlásilo poplach místní jednotce SDH.
dsf.jpg
Při pokusu o hašení došlo k lehkému popálení jedné osoby, odvoz do zdravotnického zařízení odmítla, ránu jí ošetřili hasiči. Druhou osobu s podezřením na otravu zplodinami hoření odvezla na vyšetření ZZS do nemocnice.
Z karavanu hasiči vynosili 6 kusů tlakových láhví různých velikostí s propan-butanem.
K požáru pravděpodobně došlo v důsledku nedbalého chování majitele, technická závada byla na místě při vyšetřování vyloučena. Požár napáchal škody podle prvního vyčíslení za 170 tisíc korun, uchráněné hodnoty se odhadují na 200 tisíc.
Mgr.  Pavla  Jakoubková
HZS Plzeňský kraj