Během silvestrovských a novoročních oslav hasiči zasahovali

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

02.01.2023 |  Praha
Během silvestrovských a novoročních oslav hasiči zasahovali
Během silvestrovských a novoročních oslav jsme v Praze zasahovali do půlnoci u 25 požárů, v prvních dvou hodinách roku to bylo dalších 30 požárů.
Jednalo se o hořící zbytky pyrotechniky, křoviny, odpady a plastové kontejnery. Škodu 30.000 korun způsobil požár tújí v Horních Počernicích, další větší požár likvidovali hasiči hodinu před půlnocí na zatravněné střeše obchodu Billa, kde hořelo na ploše 10 x 15 metrů. Požár byl uhašen pomocí vodního proudu a výškové techniky za několik minut.
Požár odložených věcí na balkóně bytu panelového domu hasiči dohasili na Proseku v ulici Vysočanská.
Vůbec první zásah v Praze měla jednotka ze Smíchova, která vyjela 6 minut po půlnoci k požáru travního porostu v Košířích.
Pražští hasiči nezasahovali jen u požárů, několik minut po půlnoci jsme zachránili dvě osoby, které vylezly na komín v Malešicích. Zachránili jsme také osoby, které uvízly v lodičce na mělčině pod Karlovým mostem.
Během silvestrovských a novoročních oslav HZS hl. m. Prahy nenavýšil početní stavy hasičů. Sloužili jsme v plném počtu a k některým případům jsme povolávali dobrovolné jednotky.
Minulý rok jsme zasahovali u 57 požárů. Letos je tedy podobný počet požárů způsobených nedbalostí při používání zábavní pyrotechniky.

Zdroj: facebook HZS hlavního města Prahy