Dnes ráno na Masarykově nádraží hořel vagón, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

15.05.2017
Dnes ráno na Masarykově nádraží hořel vagón, na místě zasahovaly tři jednotky hasičů
Na Masarykově nádraží hořel v pondělí 15.05.2017 v 05:53 hodin vagón. Na místo vyjely dvě jednotky hasičů z centrální a holešovické stanice. Později dorazila k požáru i jednotka HZS SŽDC. 
kkkkk.jpg
Požár vypukl ve vagónu na šesté kusé koleji v areálu Masarykova nádraží. Po příjezdu hasičů bylo zřejmé, že vagón je plamenným hořením zasažen v plném rozsahu. Hasiči provedli prvotní průzkum a zjistili, že se uvnitř nenacházejí lidé. Na likvidaci požáru nasadili hasiči 3 C proudy v dýchací technice. Asi po dvaceti minutách byla ohlášena lokalizace požáru, následně probíhaly dohašovací práce. 
kk.jpg
Na začátku hasebních prací nebylo možné vypnout trolej nad vagónem, hasiči tak museli pracovat s největší opatrností. Po příjezdu jednotky HZS SŽDC byla trolej vyzkratována. Požárem byla vnitřní část vagónu zničena, poškozena byla i vedlejší sekce. Sálavé teplo poškodilo vnější lak vozu a okenní výplň. 
j.jpg
Rozsah škod a příčina požáru je i nadále v šetření hasičských a policejních vyšetřovatelů. Během zásahu byl na šesté koleji zastaven provoz.
 
Martin Kavka, tiskový mluvčí -  HZS Praha
Foto: HZS Praha