Do Botiče unikla nafta z poškozeného palivového filtru autobusu

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

12.04.2017
Do Botiče unikla nafta z poškozeného palivového filtru autobusu
Od 9:30 hodin dnes ve středu 12.04.2017 za­sahovaly dvě jednotky hasičů u úniku nafty do Botiče v ulici Edisonova v pražských Petrovicích. Nafta vytekla z autobusu smluvního dopravce pražského Dopravního podniku do kanalizace a částečně i do potoka. Hasiči na hladinu Botiče rozmístili sorpční hady, aby zamezili dalšímu rozšíření.
Na místě zasahovaly jednotky z Chodova a Dopravního podniku hl. m. Prahy. Hasiči speciálním sorbentem zasypali uniklou naftu na hladině a na komunikaci kolem autobusu. Po kontrole technického stavu vozidla bylo zjištěno, že se jednalo o únik přibližně 5 – 10 litrů nafty.
K události se dostavili pracovníci životního prostředí, kteří posoudí rozsah škod. Hasiči následně odčerpali asi 1500 litrů kontaminované vody do speciálních nádrží a uklidili zbytky sorbentu.

Martin Kavka
HZS Praha