Dopravní nehodu v Praze 7 automaticky detekoval iPhone

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

12.12.2022 | Praha 7/ Praha
Dopravní nehodu v Praze 7 automaticky detekoval iPhone
Dopravní nehodu v Praze 7 automaticky detekoval iPhone.
V ulici Bubenská zasahovali pražští profesionální hasiči u nehody dvou automobilů. Případ se stal v sobotu 10. prosince 2022 v 16:29 hodin.
Nehodu detekoval iPhone, který odeslal automatickou zprávu (automatický hovor) na linku 112. Hasiči zajistili nehodu proti vzniku požáru, zraněné osoby byly v péči ZZS.

“Jsi v pohodě?”
“…majitel tohoto iPhonu měl těžkou autonehodu a nereaguje na výzvy telefonu…”
Takto jsme na lince 112 slyšeli automatické hlášení z iPhonu.
Automaticky hlas informoval o možné nehodě uživatele iPhone a sděloval přesné souřadnice. Operátor se snažil během hovoru kontaktovat majitele a následně se pokoušel majiteli dovolat dvakrát zpět. Během hovoru majitel nereagoval, ozývaly se pouze ruchy a hlasy pravděpodobně dalších účastníků nehody.
Nemusíte mít ale jen iPhone. Od 1. dubna 2018 musí být všechna nová auta, prodávaná v EU, vybavena systémem eCall. Propojuje palubní počítač auta, mobilní sítě a centrum tísňového volání. Systém automaticky sdělí například přesnou polohu vozidla, počet osob ve vozidle, jeho majitele a typ vozidla nebo směr a rychlost jízdy před nehodou.

Zdroj: facebook HZS hlavního města Prahy