Hasiči pátrali v kanalizaci po ztraceném dělníkovi VIDEO/FOTOGALERIE

HZS Praha/Žhavé aktuality/ Z regionů

Hasiči pátrali v kanalizaci po ztraceném dělníkovi VIDEO/FOTOGALERIE
pad.jpg
V pondělí 29.4.2019 v 10:45 hod byl na operační středisko pražských hasičů ohlášen pád osoby do kanálu v ulici Patočkova v Praze 6. Na místo byla vyslána jednotka z Petřin a postupně také hasiči s lezeckým vybavením ze Smíchova, potápěči z Modřan a členové US

ViewImage-(12).jpg

Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o osobu, která spadla do kanalizační vpusti. Před příjezdem jednotek byla z kanalizace zachráněna také druhá osoba, která potřebovala ošetření ZZS.

ViewImage-(13).jpg

Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníka Pražských vodovodů a kanalizací společně s dokumentací vstupů do kanalizační sítě.

ViewImage-(14).jpg

V průběhu několika hodin jsme postupně provedli prohledání jednotlivých částí kanalizační sítě za asistence Policie ČR a ZZS. K zásahu bylo ještě povoláno posilové družstvo z Krče s lezeckým vybavením na Mariánské hradby, kde byla objevena další větev kanalizační sítě.

VIDEO

V 15:19 hodin byla pátrací akce prozatím ukončena, případ jsme předali pracovníkům Pražských vodovodů a kanalizací, kteří si hasičské jednotky v případě nutnosti znovu povolají.AR týmu z centrální stanice.

Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto/Video:HZS Praha, odd.dokumentace