Hasiči vyjeli k požáru vlaku

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

09.06.2019 | Praha/Praha
Hasiči vyjeli k požáru vlaku

V sobotu 8.6.2019 v 15:10 hod vyjela jednotka ze smíchovské stanice na nahlášený kouř v dáli v Košířích. Během cesty k zásahu dostalo operační středisko pražských hasičů informaci, že se jedná o požár lokomotivy na kolejích v místě nedostupném pro požární techniku. Jednotce byla informace předána a byly vyslány posilové jednotky. Nejbližší ulice Nad Hliníkem se nacházela zhruba 300 m od hořícího vagonu v plném rozsahu. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči ve spolupráci s HZS SŽDC a HZS FN Motol.

Celkem zde zasahovalo 7 jednotek hasičů a Policie ČR. Před příjezdem jednotek místo opustilo 25 osob a událost se obešla bez zranění. Hasební práce probíhaly pomocí 2 C proudů v dýchací technice, v 16:43 hod byla ohlášena lokalizace a krátce po 17. hod byl případ předán veliteli HZS SŽDC. Ostatní jednotky se vrátily na své základny. Příčinou požáru byla technická závada, která je v dalším šetření a škoda byla po došetření drážním inspektorem určena na 400 tis. Kč.

Fotogalerie: https://photos.app.goo.gl/HPn4phuxjdN6H4on6
Zdroj: HZS Praha