HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

08.05.2020 | Praha 15/ Praha

Je i video...

Krátce před jedenáctou hodinou 8. května 2020 zasahovalo několik jednotek pražských hasičů, včetně chemiků, v ulici U Kabelovny v Praze 15. V průmyslovém objektu uniklo rozpouštědlo do podzemí laboratoře.

Video zde: Hasiči zlikvidovali chemickou látku, která unikla do podzemí průmyslového areálu v Praze 15

Chemici rozborem zjistili, že se jedná o naředěné rozpouštědlo, které uniklo z jímací nádrže na podlahu suterénu laboratoře. Hasiči zasahovali v chemických oblecích a byl připraven i dekontaminační stan.

Látku zlikvidovali speciálními rohožemi a do náhradních nádob, ve spolupráci se zaměstnanci laboratoře. Zásah trval tři hodiny. Před příjezdem hasičů budovu bez zranění opustilo 28 osob.
HZS hlavního města Prahy