Josef Dvořák jako “hasič z kultovních Návštěvníků” předal hasičům super vozík z budoucnosti

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

19.02.2018
Josef Dvořák jako “hasič z kultovních Návštěvníků” předal hasičům super vozík z budoucnosti
Jaký je největší sen hasiče, kterého úraz vyřadil z běžného života? Co nejvíce se přiblížit životu před touto událostí. Tyto sny se snaží alespoň částečně plnit Nadační fond REGI Base I., který pomáhá nejen novodobým válečným veteránům, ale všem, kteří za nás sloužili, tedy bývalým vojákům, policistům nebo hasičům. Jeden z těchto - tentokrát hasičských snů - se splnil tuto sobotu, kdy zástupci nadace, HZS i herec Josef Dvořák, coby “hasič z kultovního seriálu Návštěvníci” předali Liborovi Bohdaneckému revoluční invalidní vozík Segway Freee, který umožní nejen ze deště nést deštník, ale i i telefonovat, vést psa nebo jen tak se s někým blízkým držet za ruku…

Predani-010.jpg
 
17.2. 2018 byl dokončen první z projektů veřejné sbírky Nadačního fondu REGI Base I, která byla vyhlášena při příležitosti  Mezinárodního dne veteránů 11.11.2017. Mimo jiné i díky podpoře Nadací Agrofert a ČEZ, se podařilo shromáždit finanční prostředky a zakoupit pro Libora Bohdaneckého, hasiče z Hradce Králové, zraněného před třemi roky, invalidní vozík SEGWAY FREEE. Tento vozík jezdí podobně jako známá Segway jen na dvou kolech a umožňuje tak snadnou jízdu na ulici i v náročnějším terénu; zvládne trávníky, lesní a polní cesty, strmá stoupání a dokonce jako jediný umí jezdit po písečných plážích. Vozík Freee je neskutečně pohyblivý, rychlý a jednoduše ovladatelný.

Predani-001.jpg
 
Tento vozík Libor vyzkoušel hned po předání a byl nadšený. Stejně jako jeho žena jméno. K řízení nejsou potřeba obě ruce, takže přitom prý hravě zvládne ohlídat i jejich tři malé děti.
Vozík předal předseda správní rady Nadačního fondu REGI Base I.Hynek Čech a předání se zúčastnili i herec Josef Dvořák, který při této příležitosti vzpomenul svoje hasičské zkušenosti ze seriálu Návštěvníci. Nechyběli ani zástupci hasičských záchranných sborů, brig. gen. Ing. Roman Hlinovský, ředitel Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy. Paní primátorku zastoupil radní pro bezpečnost Ing. Libor Hadrava.
 
Nadační fond REGI Base I., který má ve svém motu Pomáháme těm, kteří za nás sloužili, snaží najít cestu, jak pro každého zraněného veterána, policistu či hasiče najít řešení, které mu pomůže těžkou životní situaci překonat. Pomocí veřejné sbírky nebo spolupráce s podniky shromažďuje prostředky, které slouží k nákupu nebo zajištění toho, co zraněný nejvíce potřebuje.
 
Předáním segwaye sbírka nekončí, v pořadí jsou další sny, které chce Nadační fond REGI Base I realizovat. Přispět na další projekty lze na účet sbírky: 2499805359 / 0100
 
O Nadačním fondu REGI Base I
Pomáhá nejen novodobým válečným veteránům, ale všem, kteří za nás sloužili. Tz. bývalým  vojákům, policistům, hasičům, zaměstnancům celní nebo vězeňské správy, pokud jejich služební poměr trval minimálně 3 roky a jejich rodinným příslušníkům.
Nadační fond REGI Base I. zajišťuje výběr speciálních osobních asistentům pro zraněné vojákům a následnou možnou speciální rehabilitační péči v zahraničí.
Kdo jsou ti, kterým pomáháme a kteří za nás sloužili?
• Válečný veterán dle zákona č. 170/1990 Sb., o válečných veteránech
• Bývalý – voják, policista, hasič, zaměstnanec celní nebo vězeňské správy, pokud jeho/její služební poměr trval minimálně 3 roky
• Rodinný příslušník: osoba blízká – manželka / manžel, druh / družka, dítě do věku 26let
 
 
Zdroj:
Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto:HZS Praha, odd.dokumentace