Letošní čarodějnická noc byla pro pražské hasiče velmi klidná

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

02.05.2017
Letošní čarodějnická noc byla pro pražské hasiče velmi klidná
Nezvykle klidnou noc prožili hasiči v Praze o letošních čarodějnicích. Od nedělního večera do pondělního rána zasahovali jen u dvou požárů. Pouze u jednoho z nich lze s jistotou říci, že se týkal pálení čarodějnic. 
nn.jpg
Deset minut po nedělní půlnoci zasahovala jednotka ze smíchovské stanice v Nádražní ulici. Hořel tam vrak osobního automobilu. Hasiči požár uhasili pomocí tlakové vody. Plamenné hoření částečně zasáhlo i podbití střechy vedlejšího demoličního objektu, škoda tak požárem nevznikla.
U Dalejského potoka, v objektu bývalé vápenky, zasahovala 1.května 2017 v 01:28 hodin jednotka ze Smíchova u požáru nakupeného odpadu na ploše asi 5 metrů čtverečních. Požár byl rychle uhašen vysokotlakou vodou, hasiči ještě uhasili dvě menší ohniště v okolí. Příčinou požáru byla nedbalost při zakládání ohně v přírodě. 
Kampaň k letošním čarodějnicím, kterou hasiči spolu s médii v Praze komunikovali týden před koncem dubna, měla velmi dobrý účinek. Svědčí o tom i vysoký počet ohlášených pálení čarodějnic na operační středisko pražských hasičů a nízký počet požárů.  
 
Martin Kavka
Tiskový mluvčí
HZS Praha
Foto:HZS Praha