Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil pražské hasiče na holešovické stanici FOTOGALERIE

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

27.11.2018

ADA_4041-(1).jpg  HASA-P.jpg ADA_4020-(1).jpg
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v úterý , 27. listopadu 2018, navštívil společně     s náměstkem generálního ředitele HZS plk. Františkem Vaverou a ředitelem HZS hl. m. Prahy brig. gen. Romanem Hlinovským jedinou doposud stojící provizorní hasičskou stanici v České republice.

20181127C_hs3_Kr001-(1).JPG

Dřevěná stavba v pražských Holešovicích z roku 1942, která nevyhovuje dnešním potřebám, bude v následujících letech nahrazena zcela novou moderní hasičskou stanicí.

ADA_3871-(1).jpg

Hasiči z hasičské stanice č. 3 mají na starosti poměrně rozsáhlé území městských částí Praha 7, 8 a 9. „Prostředí holešovické základny je velmi prosté a neodpovídá požadavkům dnešní doby.

ADA_4141-(1).jpg

Do stanice se za posledních dvanáct let neinvestovalo a řešily se pouze havarijní opravy. Hasiči pro nás každý den nasazují svoje životy a my musíme udělat maximum pro zlepšení jejich pracovních podmínek,“ uvedl po prohlídce ministr vnitra.

Vizualiazace_3-(1).png

Na výstavbu nové hasičské stanice je ve státním rozpočtu vyčleněno celkem 347 milionů korun. Po dobu výstavby bude v areálu zřízena provizorní hasičská stanice pro celkem 16 sloužících hasičů a výjezdovou techniku.
 Vizualizace_2-(1).png
Výstavba nové hasičské stanice je rozdělena na dvě etapy. V první etapě vznikne nová budova s poplachovým výjezdem tvořená garážemi výjezdových vozidel, mycím boxem, technickými místnostmi, sklady a kompletním zázemím pro 26 hasičů sloužících ve 24hodinovém provozu. Následně v druhé etapě bude postavena administrativní budova pro veřejnost včetně multifunkčního prostoru. Výstavba je plánována na léta 2019 až 2021.
 20181127C_hs3_Kr006-(1).JPG
V roce 1942 v období protektorátu Čechy a Morava bylo v Praze ve velmi krátké době vystavěno sedm dřevěných stanic provizorního typu k ochraně důležitých, zejména průmyslových částí Prahy. Celodřevěná montovaná stavba s plánovanou životností deset let je složena z prefabrikovaných dílů, které v tehdejší době umožňovaly určitou variabilitu pro různé účely staveb.

ADA_3945-(1).jpg

Martin Kavka – tiskový mluvčí HZS Praha,