Několik jednotek hasičů zasahovalo u požáru na skládce odpadu v Ďáblicích

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

05.11.2020 | Praha/ Praha
Několik jednotek hasičů zasahovalo u požáru na skládce odpadu v Ďáblicích
Ve čtvrtek 5.11.2020 od půlnoci zasahovalo několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů u požáru lisovaných balíků s odpadem na volném prostranství skládky v pražských Ďáblicích.

Kouř z požáru zasáhl oblast Ďáblic a části Střížkova. Hasiči tak obyvatelům v této oblasti doporučili nevětrat. Kouř také způsobil nižší viditelnost v okolí skládky, zejména na dálnici D8 a některých komunikací v oblasti Proseka a Ďáblic.

Na lokalizaci požáru, která byla ohlášena v 00:13 hodin, byly použity 4 vodní proudy. Požár byl na ploše asi 20 x 8 metrů, balíky byly do výšky 4 metrů. Chemici pražských hasičů měřili během zásahu škodlivé koncentrace v ovzduší, naměřili je pouze v bezprostřední blízkosti požáru.

Pomocí nakladače hasiči rozhrabávali odpad a dohašovali skrytá ohniska do 04:49 hodin. Příčinu požáru šetří hasičský vyšetřovatel, s ohledem na požár odpadu budou škody minimální.

Zdroj: HZS hlavního města Prahy