Noční požár střechy panelového domu byl svědky včas nahlášen, žádný z bytů nebyl požárem poškozen

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

25.12.2020 | Praha 10/ Praha
V pátek 25.12.2020 v 1:30 hod nahlásilii svědci na tísňovou linku 112, že vidí plameny ze střechy protějšího panelového domu. Operační středisko pražských hasičů do ul. Ke Strašnické v Praze 10 vyslalo postupně 2 jednotky profesionálních a 2 jednotky dobrovolných hasičů. Na místě bylo pomocí výškové techniky zjištěno, že se jedná o požár izolace a krytiny střechy o rozměru 4 x 10 m. Plameny dostali hasiči pod kontrolu během několika minut od příjezdu a zásah byl veden 1 vodním proudem po výškové technice a dalším proudem vnitřkem budovy. Před příjezdem hasičů byla provedena evakuace domu, částečně za asistence PČR. Na místo byla vyslána preventivně také ZZS HMP, ale žádný z bytů nebyl zasažen a několik minut po lokalizaci a kontrole se obyvatelé mohli vrátit do svých bytů. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 100 tis. Kč a příčinou je neprokázané zavinění cizí osobou.
Zdroj: HZS hlavního města Prahy