O Vánocích hasiči v Praze vyjížděli k celkem 60 případům. Tři požáry způsobily prskavky, jedna osoba zemřela

HZS Praha/Žhavé aktuality/ Z regionů

30.12.2018
O Vánocích hasiči v Praze vyjížděli k celkem 60 případům. Tři požáry způsobily prskavky, jedna osoba zemřela
vanoce.jpg
Pražští hasiči zasahovali během vánočních svátků (od 7:00 hodin 24.12.2018 do 07:00 hodin 27.12.2018) u celkem 60 případů, což je spíše nižší průměr. Během svátků hasiči likvidovali 10 požárů, kdy 3 požáry souvisely s Vánocemi a staly se přímo na Štědrý den. V ostatních případech se jednalo o požáry odpadu a vraků aut. V jednom případě došlo k požáru střechy, který způsobil větší škodu. Příčina je stále v šetření (viz předchozí tisková zpráva).

pozar6.pnghasic-aut.jpgSouhrn požárů v souvislosti s Vánocemi:

pozar33.jpg
V bytě na Černém Mostě hořel vánoční stromek, hasiči museli evakuovat 19 osob.

Na Štědrý den od 17:42 hodin, v ulici Doležalova v Praze 14, zasahovaly dvě jednotky u požáru vánočního stromku v bytě panelového domu. Požár byl rychle uhašen, hasiči ale museli evakuovat z domu celkem 19 osob, 8 osob prohlédla na místě posádka ZZS.

a.JPG

Hasiči také zachránili 4 kočky a psa. Požár poškodil vybavení bytu a způsobil škodu 200.000 korun. Příčinou byla nedbalost při používání otevřeného ohně.
 
 
pozar33.jpg
Při požáru vánočního stromu v bytě v Praze 2 zemřela jedna osoba, další tři zraněné osoby hasiči předali ZZS.

V 17:56 hodin dne 24. prosince 2018 zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů v ulici Lucemburská v pražských Vinohradech u požáru vánočního stromku a vybavení bytu obytného domu. Při požáru byla nalezena mrtvá osoba, další tři zraněné osoby jsme předali do péče ZZS. 

ViewImage-(1).jpg

Požár byl lokalizován za 20 minut po příjezdu jednotek, z domu se před příjezdem hasičů evakuovalo deset osob. Proč začal hořel vánoční strom zjišťují vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR, pravděpodobně ale vznikl od prskavky. Požár způsobil škodu asi 400.000 korun. 
 
pozar33.jpgPožár stromku v Praze 6 naštěstí nezpůsobil vážnou škodu.
U požáru vánočního stromku v bytě v ulici Čs. armády v Praze 6 zasahovala v 20:13 hodin na Štědrý den jednotka z Petřin a HÚOPH. Požár byl rychle uhašen a obešel se bez zranění. Způsobila ho prskavka.
 
 
Zdroj:
Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto:HZS Praha, odd.dokumentace
 
 
 
FOTOGALERIE