Po větším úniku plynu ve Vinohradské ulici v Praze 2 hasiči evakuovali prodejnu potravin

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

22.03.2018
Dne 21.03.2018 od 17:35 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů z centrální a strašnické stanice na křižovatce ulic Vinohradská a Perunova.

qqq-(1).jpg

Během výkopových prací došlo k poškození plynového potrubí v zemi a následnému úniku na komunikaci. Hasiči spolu s policisty preventivně uzavřeli provoz ve Vinohradské ulici a evakuovali 40 osob z prodejny Albert.

qqqqqq-(1).jpg

Plynárenská pohotovost rychle uzavřela hlavní uzávěr plynu a provoz mohl být obnoven. Hasiči odvětrali suterén nejbližšího domu a změřili meze koncentrace plynu v okolí výkopu.

w.jpg

Další preventivní měření hasiči provedli v budově ČSOB. V 19:02 hodin byl případ předán plynařům a jednotky se vrátily zpět na základny.

Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto:HZS Praha, odd.dokumentace