Policie a hasiči zajistili blíže nespecifikované množství chemikálií v domě

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

12.10.2017
Policie a hasiči zajistili blíže nespecifikované množství chemikálií v domě
Na základě přijatého oznámení začali kriminalisté prověřovat možnou trestnou činnost v souvislosti s přechováváním většího množství dosud blíže nespecifikovaných chemikálií v jednom z domů v ulici Skořepka. S ohledem na charakter události policie požádala o součinnost kolegy z Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy a přivolala i policejního pyrotechnika.
Ačkoli žádné bezprostřední nebezpečí dle odborníků nehrozí, policisté z preventivních důvodů přijali nezbytná bezpečnostní opatření a obyvatele domu evakuovala. Osmadvacetiletý uživatel předmětného bytu byl zadržen a s ohledem na aktuální zdravotní a psychický stav hospitalizován na psychiatrii. Vyšetřovatelé již po konzultaci se státním zástupcem zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu.
Na místo se dostavil policejní pyrotechnik a z preventivních důvodů rozhodl o rozšíření bezpečnostních opatření a evakuaci dalších obyvatel. Policisté tak budou rozšiřovat rovněž vymezený bezpečnostní prostor. Délku trvání mimořádných opatření nelze v tuto chvíli předvídat. Policie proto komunikuje i s Magistrátem hlavního města Prahy, který je připraven poskytnout evakuovaným osobám nezbytnou pomoc.
 Mgr. Andrea Zoulová - Policie ČR
 
Zdroj:
Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto:HZS Praha