Požár bytu na Černokostelecké v Praze 10

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

13.04.2021 |  Praha 10/ Praha
Požár bytu na Černokostelecké v Praze 10
Do ulice Černokostelecká v Praze 10 vyjely tři profesionální a jedna dobrovolná jednotka pražských hasičů k ohlášenému požáru v bytě obytného domu. Případ se stal v 17:13 hodin v neděli 11. dubna 2021.
Po příjezdu první jednotky za 5 minut od ohlášení bylo zřejmé, že je v plném rozsahu plamenným hořením zasažena jedna místnost bytu. Hasiči nasadili jeden vodní proud vnitřní částí budovy, zasahovala i výšková technika.
Požár byl rychle lokalizován, následovalo dohašování a odvětrávání bytu. Celkem bylo zraněno 14 osob včetně dětí, které jsme předali do péče ZZS. 7 osob jsme zachránili, někteří lidé byli na parapetech domu, dalším osobám jsme poskytli posttraumatickou péči.

Vyšetřovatel odhadl škodu na 300.000 korun, příčina je v šetření.

Přišel nám krásný vzkaz po požáru. ♥️
“Dobrý večer všem.. Píši vám všem s pokorou, úctou a velkým vděkem.. Děkuji za to, že vám teď mohu napsat, a děkuji za to, že vedle mě díky vám všem spinká moje malá holčička..
Já a moje dcerka jsme byly účastníky nedělního požáru v Praze v Černokostelecké ulici.. To já s ní seděla na tom parapetu.. Tu obrovskou bezmoc, kdy sedíte a každá minuta je dlouhá jako hodina, bych nikomu nepřála.. Ta bezmoc, kdy opakujete dokola 'lásko moje, miluji Tě, vše bude v pořádku' a zároveň přemýšlíte, že s ní budete muset skočit, když pomoc nepřijde včas.. A najednou přišli.. ano andělé existují, ale nemají křídla, mají krásnou hasičskou uniformu, a také krásnou lékařskou a policejní uniformu.. Moc si nepamatuji cestu zpět dolů, už se mi hůře dýchalo a nohy mě nechtěly poslouchat.. Ale vím, že dole před domem se nás ujali další andělé.. Všechny ty uklidňující hlasy, ta jejich trpělivost, empatie mě pohladily na srdci.. Přístup lékařů, hasičů, záchranářů k dětem i k nám byl neuvěřitelný, ta trpělivost, když si povídali s mojí dcerkou.. Nemůžu slovy vyjádřit můj dík, zachránili jste mi to nejcennější, co mám, a zachránili jste dceři sestřenice, babičku, dědu, tety a strejdy.. zachránili jste nám RODINU.. Má holčička je v pořádku, pro ni to byl trochu zážitek, povídala si s policisty, s hasiči, s lékaři, dostala Soptíka, Medvídka (se kterými mimochodem spinká) a svezla se sanitkou.. Já si odnesla dva zážitky.. Ten nejhorší - beznaděj a ten nejkrásnější - ANDĚLY.. Pokud to bude možné, předejte prosím můj vzkaz všem, třeba někde na vašich interních stránkách a prosím, ať se dostane ke všem andělům... DĚKUJI na stotisíckrát, s úctou Kamila Ž. s dcerou..”

Zdroj: facebook  HZS hlavního města Prahy