Požár bytu s úmrtím

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

02.02.2017
Požár bytu s úmrtím
Požár bytu v plném rozsahu si vybral svou oběť. Hasiči našli na místě osobu, která nejevila známky života. Požár bytu v ulici V Domově v Praze 3 byl nahlášený na operační středisko krátce po půlnoci 2.února 2017. To na místo vyslalo hasiče ze tří profesionálních stanic - centrály, Holešovic a Strašnic.
Jednalo se o požár bytu ve druhém patře obytného domu. Z domu bylo evakuováno 37 osob, z toho bylo 15 lidí přímo zachráněno příslušníky složek IZS. Pro evakuované byl na místě připravený autobus Dopravního podniku hl. m. Prahy.
Hasiči pracovali v dýchací technice. K případu vyjeli i chemici z Petřin, aby zasahujícím hasičům vyměnili vydýchané lahve. Násilný vstup na půdu a prohlídka střechy ukázaly, že fotovoltaické panely nebyly požárem zasaženy. Došlo však ke zničení všeho vybavení bytové jednotky, včetně poškození omítky a rozvodů. Zplodiny hoření, které byly odvětrány pomocí přetlakové ventilace, očadily chodbu domu. Kdyby hasiči nezasáhli včas, mohlo dojít k rozšíření požáru i na konstrukci střechy. Požár bytu v plném rozsahu byl pod kontrolou krátce před jednou hodinou ranní. V bytě byla nalezena osoba, která požár nepřežila. Příčina vzniku požáru bude předmětem dopoledního došetření. Přeběžná škoda, která požárem vznikla, je odhadnutá na 900 tisíc korun.
Došetření: Přičinou vzniku požáru byla nedbalost uživatele bytu při používání otevřeného ohně, pravděpodobně kouření. Škoda, způsobená požárem se vyšplhala na 1 500 000 Kč.

HZS Praha