Požár bytu v Praze 11 způsobil mnohamilionovou škodu

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

11.05.2022 |  Praha 11/ Praha
Požár bytu v Praze 11 způsobil mnohamilionovou škodu

Několik profesionálních a dobrovolných jednotek zasahovalo v ulici Divišovská v Praze 11 u požáru střechy obytného domu. Případ se stal kolem půl čtvrté odpoledne, v pondělí 2. května 2022. 
 

Plameny se v době příjezdu první jednotky rozšířily do obložení střechy. Rozsah požáru byl na ploše asi 50 x 50 metrů a nedařilo se ho dlouho lokalizovat. Během požáru bylo evakuováno několik osob ze zasažených bytů, nikdo z obyvatel domu nebyl zraněn. 

Celkem bylo nasazeno 10 vodních proudů, vnitřní částí a po výškové technice. Na místě byla jednotka chemiků kvůli výměně dýchacích přístrojů a také měření koncentrací škodlivin v ovzduší. Ty nepřesáhly v obytných částek nebezpečné hodnoty. 

FOTOGALERIE

S ohledem na počet jednotek byl vyhlášen zvláštní stupeň poplachu. Požár ze vzduchu monitoroval vrtulník PČR, v záloze byla připravena také ZZS. V 17:34 hodin došlo k částečnému střídání zasahujících hasičů. Na místě byly jednotky ze všech deseti stanic pražských profesionálních hasičů, čtyři jednotky profesionálních podnikových hasičů a několik jednotek dobrovolných hasičů. Ze Středočeského kraje byla na místě jednotka z Říčan. 

V 18:30 hodin na místě stále zůstává větší počet jednotek, požár není plně lokalizován. Rozsah škod a příčina požáru budou předmětem dalšího šetření.

V 19:36 hodin byla ohlášena lokalizace. Během noci probíhalo stále střídání zasahujících hasičů, dohašovací a rozebírací práce a ráno na místě proběhlo došetření požáru. Škoda byla odhadnuta na 100 mil. korun a příčinou je lidská nedbalost při svařování.


Zdroj: HZS hlavního města Prahy