Požár chaty v nepřístupném terénu

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

08.02.2017
Požár chaty v nepřístupném terénu
V úterý 7.2. 2017, ve 2,00 hodin hořelo v Praze 8, Na Košince. Z hořící chaty v zahrádkářské kolonii vynesli hasiči několik tlakových lahví. Ty ochlazovali, aby nedošlo k explozi.
Příslušníci HZS hl. m. Prahy z Holešovic, Strašnic, centrály a Satalic hasili v dýchací technice dvěma vodními proudy požár dřevěné rekreační chaty. V chatě se v době požáru nikdo nenacházel. Z vedlejšího objektu preventivně evakuovali policisté dvě dospělé osoby se 14 denním dítětem. Ty se mohly vrátit zpět po uhašení požáru, jejich chata nebyla požárem zasažená.
Dřevěná rekreační chata o rozloze 5x5 metrů zcela shořela. Hasiči z ní vynesli 5 dvoukilových a jednu 10 kg propan butanovou lahev. Proudem vody tlakové lahve ochladili. Při požáru se nikomu nic nestalo. Požár, který vznikl v důsledku špatného stavu kouřovodu, zničil celou chatu. Škoda, která požárem vznikla, byla odhadnuta na 80 tisíc korun.
Pavlína Adamcová
HZS Praha