Požár haly v Praze 4 likvidovalo přes 100 profesionálních a dobrovolných hasičů, škoda bude několik desítek milionů

HZS Praha/Žhavé aktuality/ Z regionů

26.02.2019
Požár haly v Praze 4 likvidovalo přes 100 profesionálních a dobrovolných hasičů, škoda bude několik desítek milionů
pozarW.png
V neděli 25. února 2019 od 1:26 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů u požáru haly v ulici Pekárenská v pražské Michli. Skladovací hala o rozměrech 100 x 30 metrů byla zasažena požárem v plném rozsahu, velitel zásahu proto povolal celkem 10 profesionálních (včetně tří jednotek podnikových hasičů) a 21 dobrovolných jednotek, tedy více než stovka hasičů.

ViewImage-(17).jpg

V jednopodlažní hale byl skladován různorodý materiál, přesný druh uskladněného zboží bude předmětem dalšího šetření. Hasiči plameny dostávali pod kontrolu asi 90 minut, nicméně šíření požáru na další objekty se podařilo zabránit. Z haly hasiči také vytlačili několik užitkových automobilů. Z důvodu většího počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen třetí stupeň poplachu.

ViewImage-(18).jpg

Nasazeno bylo několik C proudů a dopravní vedení z nedalekých hydrantů i cisteren dobrovolných hasičů. Na dvou úsecích hasiči použili výškovou techniku, v jednom místě i speciální zařízení COBRA. V 03:44 hodin byla vyhlášena lokalizace požáru a došlo k částečné redukci jednotek a střídání zasahujících hasičů, kteří dohašovali skrytá ohniska uvnitř haly. 

ViewImage-(19).jpg

Hasičský vyšetřovatel, který se k požáru vrátí ještě v dopoledních hodinách, odhadl škodu na několik desítek milionů korun. Příčina bude předmětem dalšího šetření.
 
 
Zdroj:
Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto:HZS Praha, odd.dokumentace
 
 
FOTOGALERIE

ViewImage-(20).jpg