Požár haly v pražské Písnici likvidovala stovka hasičů VIDEO/FOTOGALERIE

HZS Praha/Žhavé aktuality/ Z regionů

Požár haly v pražské Písnici likvidovala stovka hasičů VIDEO/FOTOGALERIE
pozarW.png
V úterý 4. prosince 2018 v 12:20 hodin zasahovala stovka hasičů u požáru skladovací haly s textilem v pražské Písnici, v ulici Pramenná. Na místě se postupně vystřídalo devět profesionálních a třináct dobrovolných jednotek. Hořely oděvy a obuv v hale na ploše 50 x 100 metrů.

HZSP_18.jpg

Plameny zachvátily celý prostor haly a dál se šířily na vedlejší objekty. Hasiči se tak soustředili na zastavení pozar33.jpgšíření plamenů. Po asi dvou hodinách se jim šíření požáru podařilo eliminovat a následovalo dohašování vnitřní části haly. Celkem bylo nasazeno 15 C proudů včetně výškové techniky. Požářiště bylo rozděleno na tři úseky. Uvnitř haly se nikdo nenacházel, došlo pouze k lehkému zranění zasahujícího hasiče, který se po ošetření vrátil zpět na místo požáru.

6D470552-343D-4C23-8EE6-3C3383316642.jpeg

Chemická jednotka měřila koncentrace škodlivin, které během celého zásahu nebyly zvýšené. Velitel zásahu zdravi22.jpgna místo povolal Český červený kříž a Kontejner nouzového přežití kvůli občerstvení a zázemí pro hasiče. Po 16. hodině byl nasazen nakladač na rozhrabávání ohořelých zbytků uskladněného materiálu. Hasiči postupně dohašovali skrytá ohniska.

HZSP_92.jpg

Kolem 22. hodiny byla ohlášena lokalizace, část jednotek se vrátila zpět na základny. Místo požáru krátce navštívil primátor Prahy Zdeněk Hřib. Následující dva dny proběhlo došetření požáru společně s kriminalisty Policie ČR a techniky TÚPO.
video5.jpg

Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,