Požár izolace na stavbě administrativní budovy v Praze 7 způsobil milionové škody

HZS Praha //Žhavé aktuality/Z regionů

12.10.2017
Požár izolace na stavbě administrativní budovy v Praze 7 způsobil milionové škody
Tři jednotky pražských hasičů zasahovaly dne 12.10.2017 od 10:12 hodin u požáru na staveništi administrativní budovy v Argentinské ulici v Praze 7. První jednotka z holešovické stanice na místě byla dvě minuty od ohlášení události.
 c.jpg
Požár na ploše 20x30 metrů zasáhl asfaltovou izolaci a uskladněné balíky s polystyrenovou izolací. Zplodiny hoření poškodily fasádu části budovy do výšky asi 20 metrů, sálavé teplo poškodilo její skleněnou výplň. Požár byl lokalizován v 10:29 hodin, následně hasiči dohašovali části izolace a provedli kontrolu v podzemních prostorách budovy.

ccc.jpg
Hasiči během zásahu zachránili jeřábníka, který v kouři uvízl v horní kabině stavebního jeřábu. ZZS odvezla preventivně čtyři žáky z nedaleké střední školy, kteří sledovali požár a lehce se nadýchali zplodin hoření. Na místě zasahovaly jednotky z holešovické, centrální a petřinské stanice. Vyšetřovatel odhadl škodu na několik milionů korun. Škoda se vyšplhala na několik milionů korun, příčinou požáru je nedbalost při lepení asfaltové izolace. 
 hhhhh.jpg
 
Zdroj:
Martin Kavka – tiskový mluvčí  HZS Praha,
Foto:HZS Praha