REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Požár koloběžky vyděsil obyvatele domu

Zahoření elektro koloběžky v přízemí obytné budovy vyvolalo zásah hasičů a obavy obyvatel. Rychlá reakce jednotek zabránila šíření požáru a ochránila další části domu.

02.05.2026 | Praha
REKLAMA
REKLAMA
Plameny a hustý kouř v přízemí domu vyvolaly v pátek dopoledne okamžitou reakci hasičů. Požár elektro koloběžky patří mezi události, které mohou být velmi nebezpečné kvůli bateriím. Zásah byl proto veden s maximální opatrností a důrazem na rychlé zamezení šíření ohně.

Na místo vyjely jednotky ze čtyř stanic. Hasiči nasadili jeden proud vody a požár se podařilo rychle lokalizovat a uhasit. Hořící koloběžku následně vynesli mimo objekt, kde ji zkontrolovali pomocí termokamery, aby vyloučili další skryté ohniska. Zakouřené prostory domu byly odvětrány pomocí přetlakové ventilace, což umožnilo bezpečný návrat obyvatel.

K události došlo v ulici Čenětická, jak potvrdili hasiči. Díky rychlému zásahu nedošlo k rozšíření požáru do dalších částí budovy a situace byla během krátké doby stabilizována. Jednotky se poté postupně vrátily zpět na své základny.

Příčina vzniku požáru zatím nebyla oficiálně upřesněna. U podobných případů se často prověřuje technická závada baterie nebo nesprávné zacházení při nabíjení. Vyšetřování takových událostí je důležité i pro prevenci dalších incidentů.

Požáry elektro zařízení připomínají, jak důležité je dbát na bezpečné používání a skladování baterií. Odborníci doporučují nabíjet zařízení pouze pod dohledem a používat originální nabíječky. Včasná reakce v tomto případě zabránila vážnějším následkům, přesto jde o varování pro všechny uživatele moderní techniky.
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: HZS Praha hl. město
Autor fotografií: HZS Praha hl. město -poskytnuto HZS ČR
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
31.07.2026 Extrémní vedra zvyšují riziko požárů. Hasiči během čtyř dnů zasahovali u několika požárů zemědělské techniky Extrémní vedra a dlouhodobé sucho výrazně zvyšují riziko vzniku požárů v přírodě. Hasiči upozorňují, že většina požárů vzniká lidskou nedbalostí a vyzývají veřejnost k maximální opatrnosti. Zobrazit článek
Z regionu
31.07.2026 Moravskoslezští záchranáři mají nová speciální vozidla. Pomohou při hromadných neštěstích Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje rozšířila svůj vozový park o nová speciální vozidla určená pro zásahy u mimořádných událostí a hromadných neštěstí. Zobrazit článek
Z regionu
31.07.2026 Česko svírají extrémní vedra. Meteorologové vydali řadu výstrah, hrozí i smog a požáry Českou republiku zasáhla mimořádně silná vlna veder. Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahy před extrémními teplotami, smogovou situací, vysokým rizikem požárů i zdravotními komplikacemi. Zobrazit článek
Z regionu
31.07.2026 Slovenští hasiči míří do Francie. Budou chránit oblast ohroženou lesními požáry Slovenský Hasičský a záchranný zbor vyslal do Francie speciální modul GFFF-V určený pro boj s lesními požáry. Mise potrvá téměř tři týdny. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru