REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Požár myslivecké chaty

Plameny v srdci Klánovického lesa: Myslivecká chata lehla popelem, škoda půl milionu korun!

15.02.2023 | Praha 9/ Praha
REKLAMA
REKLAMA

Klánovice, 15. května 2025 – V odpoledních hodinách se ticho Klánovického lesa roztrhlo rachotem sirén a praskáním ohně. Krátce po půl čtvrté odpoledne vypukl požár u myslivecké hájovny ve zalesněné oblasti Štamberk. K místu okamžitě vyrazily jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů, aby čelily rychle se šířícím plamenům.

„Hořelo opravdu intenzivně. Vzduchem se valil dým a šlehaly plameny, které bylo vidět už z dálky,“ popsal situaci jeden z přivolaných hasičů. V ohni skončilo několik přístřešků u hájovny, přičemž celý komplex o rozměrech zhruba 10 x 10 metrů byl vážně poškozen.

Zásah byl rychlý, ale náročný. Hasiči nasadili několik vodních proudů a pracovali v dýchacích přístrojích kvůli silnému zakouření. Díky jejich profesionalitě se podařilo dostat požár pod kontrolu během několika minut. Následovalo však zdlouhavé dohašování a rozebírání ohořelých částí objektu, aby se zabránilo dalšímu šíření ohně.

S ohledem na rozsah požáru a složitý přístup v lesním terénu byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovaly jednotky ze strašnické a satalické stanice, profesionálové ze Správy železnic a dobrovolní hasiči z Dubče, Klánovic a Úval.

„Požár zasáhl nejen přístřešky, ale i část vybavení uvnitř. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun,“ uvedl mluvčí hasičského sboru. Příčina vzniku požáru zatím zůstává nejasná a je předmětem vyšetřování. Zda šlo o technickou závadu, lidské pochybení či úmyslné zapálení, zatím není možné potvrdit.

Naštěstí při požáru nedošlo ke zranění osob, přesto se událost stala varováním pro všechny, kdo tráví čas v lesích a rekreačních objektech. Oheň v přírodním prostředí může být nevyzpytatelný a mít fatální následky.

V Klánovickém lese zůstává místo zásahu pod dozorem až do úplného vychladnutí, hasiči nadále monitorují situaci kvůli možnému opětovnému vznícení.

Vyšetřování pokračuje a veřejnost čeká na odpovědi: co způsobilo požár v srdci jednoho z největších pražských lesů?

Autor: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj + foto: facebook HZS hlavního města Prahy
 
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
31.01.2026 Řidič pod vlivem návykových látek nezastavil a skončil v poutech Policisté při noční kontrole zastavili agresivního řidiče. Test potvrdil návykové látky. Případ řeší jako trestný čin. Zobrazit článek
Z regionu
31.01.2026 Nebezpečný led ohrožuje osoby záchranáři varují před vstupem na zamrzlé hladiny Led na vodních plochách je nestabilní. Záchranáři varují před vstupem a připomínají riziko proboření i obtížnou záchranu. Zobrazit článek
Z regionu
31.01.2026 Požár domu si vyžádal rozsáhlý zásah hasičů Brzký ranní požár rodinného domu si vyžádal zásah profesionálních i dobrovolných hasičů. Oheň zasáhl vnitřní prostory i střechu, následovalo náročné dohašování. Zobrazit článek
Z regionu
31.01.2026 Požár stodoly zaměstnal hasiče druhého stupně poplachu Večerní požár stodoly si vyžádal nasazení více jednotek hasičů. Zásah trval až do ranních hodin, kdy bylo místo po likvidaci předáno majiteli. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru