HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

10.02.2021 | Praha 5/ Praha

V úterý 9.2.2021 ve 20:35 hod vyslalo operační středisko pražských hasičů profesionální a dobrovolné hasiče z 5 stanic do ulice Markova v Jinonicích v Praze 5 k hlášenému požáru rodinného domu.

Video zde:  Požár přístavku rodinného domu likvidovali pět jednotek, hasiči evakuovali 11 osob

Po příjezdu bylo zjištěno, že se jedná o požár, který se z přístavku rozšířil i na přilehlý dům. Na lokalizaci byly nasazeny 2 vodní proudy C a 1 vysokotlaký proud v dýchací technice. Byly vytvořeny průzkumné skupiny, které z objektu evakuovaly celkem 11 osob, z toho 4 osoby si převzala do péče ZZS HMP.

Požár byl lokalizován za 30 min po příjezdu první jednotky na místo. Následovalo dohašování a rozebírání ohořelých částí přístavku a podhledu rodinného domu. Příčinu požáru a rozsah škod šetří hasičský vyšetřovatel.

Zdroj: HZS hlavního města Prahy