Požár skladovací haly

HZS Praha//Žhavé aktuality/Z regionů

12.04.2021 | Praha 4/ Praha
Požár skladovací haly
Krátce před šestou hodinou ranní, v pondělí 12. dubna 2021, vyjely profesionální a dobrovolné jednotky do ulic Ledařská a Modřanská k požáru skladovací haly. Po příjezdu bylo zřejmé, že plameny zasáhly halu v plném rozsahu.

Velitel zásahu povolal další jednotky a chemiky na měření koncentrací. U požáru zasahovalo šest profesionálních a pět dobrovolných jednotek, vyhlášen byl druhý stupeň poplachu.Nasadili jsme speciální zařízení COBRA.  Hustý kouř se dostával do oblasti Braníka, Modřan a Kamýka, chemici proto požádali obyvatele v těchto částí Prahy, aby nevětrali.

Zřízen byl štáb velitele zásahu. Snažíme se dostat pod střešní krytinu. V hale hoří uskladněné zboží nejrůznějšího charakteru včetně oblečení a nábytku.

Před osmou hodinou došlo ke střídání směn. Ještě před půl devátou není požár zcela pod kontrolou.

Zásah blokuje dopravu v cele oblasti, spolupracujeme s policii.

Před půl desátou velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru. Požářiště bylo rozděleno na 3 úseky. Chemici z laboratoře nezjistili překročené limity hygienických norem v obytné části Braníka a Modřan. Oblak kouře monitoruje vrtulník.

Stále dohašujeme. Už ráno se propadla část střechy a k hořícímu materiálu se obtížně dostáváme. Hoří uskladněný nábytek a matrace. Po 11. hodině došlo k dalšímu střídání hasičů.

Příčinu a rozsah škod šetří hasičští a policejní vyšetřovatelé, kteří se na místo budou vracet v odpoledních hodinách.

Video zde: 12. 4. 2021 Požár skladovací haly

Video zde: 12. 4. 2021 Požár skladovací haly 2

Video zde: Na místě se střídáme směny/ směna B postupně předává požár nastupující směně C.

Zdroj: facebook a Twiteer HZS hlavního města Prahy